Wielkanocne inspiracje. Londyn od kuchni. Numer drugi Magazynu Gryz.


Wraz z nowym rokiem dołączyłam do redakcji Magazynu Gryz. W miniony poniedziałek ukazał się jego drugi numer. To aż 138 stron wielkanocnych i wiosennych inspiracji. Święta już przecież za tydzień.


Pamiętam jakby to było dziś – jak rozmawialiśmy o początkach magazynu siedząc na trawie na warszawskich Polach Mokotowskich. W przygotowanie pierwszego numeru nie mogłam się zaangażować z braku czasu. Kiedy redakcja spotykała się gotując potrawy do sesji zdjęciowej – ja biegałam po Londynie w poszukiwaniu ciekawych kulinarnie miejsc. Ich efekty znajdziecie w drugim numerze – gdzie wraz z Adą zabieramy Was w podróż po mieście.

Londyn od dawna jest dla mnie bliski. Na przestrzeni lat spędziłam tam w sumie kilkanaście tygodni. Miałam siedemnaście lat, gdy byłam tam po raz pierwszy na kursie językowym. Zwiedziłam wiele muzeów, galerii i teatrów. To miasto tętniące życiem – za dnia i w nocy. Tysiące restauracji oferujących smaki z całego świata, puby, targi i festiwale – każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. Gdzie warto zjeść przeczytacie w  magazynie.

Kuchnia brytyjska nie ma dobrej opinii na świecie jeśli chodzi o smak. W magazynie obalamy te stereotypy. Znajdziecie więc przepisy na typowe angielskie śniadanie, fish & chips,  czy jajka po szkocku. Zwieńczeniem każdego tygodnia jest niedzielna pieczeń – czyli Sunday Roast. Tradycyjnie podawana z Yorkshire Puddings i duszonym groszkiem. W magazynie znajdziecie moją wersję tego dania.Co jeszcze w drugim numerze?

- moc pomysłów na wielkanocne dania, nie tylko z jajkami
- dowiecie się czym różni się barszcz biały od żurku
- Ewelina zdradza sekrety domowej hodowli kiełków
- Ania zaprasza do swojej kuchni i opowiada o miłości do chleba
- Ada dzieli się przepisami na słodkości
- Gabryś objaśnia nam skalę ostrości Scoville’a
- Daria pokazuje jak wykorzystać wszystkie składniki w kuchni w cyklu „Nie marnuJEMY”

Magazyn Gryz to inicjatywa tworzona przez ósemkę blogerów kulinarnych – Gabriela Świderka z Męskiego Wypasu, który pełni funkcję redaktora naczelnego, Adę Kostrzoń ze Słodkich Przyjemności, Annę Kamińską z Kuchennymi Drzwiami, Darię Witowską z Red and Pale, Ewelinę Wojtasik z Lubię to gotowanie, Przemka Jurgiel-Żyła z m.in. Kulinarni i Tato.mobi oraz Luizę Jurgiel-Żyła z Jestem Szczęśliwa.

Magazyn do obejrzenia i pobrania na stronie www.magazyngryz.pl. W pełni za darmo!


Smacznej lektury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. Jeśli komentujesz anonimowo będzie mi miło jak pozostawisz swoje imię :) Wszystkie wpisy są moderowane, dlatego nie martw się jak nie pojawi się on od razu. Jeśli masz pytania czy sugestie nie krępuj się pytaj :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...