Blogi, które czytam. Share Week 2016.


share week 2016

O jedzeniu i podróżach mogę czytać zawsze i wszędzie. Nigdy nic nie wiadomo, kiedy przyjdzie wena twórcza na kolejne smakowite przepisy. Nie ukrywam, że czekałam na ogłoszenie tegorocznej edycji Share Week – akcji w której autorzy polecają autorów, aby podzielić się z wami moimi typami. O co w tym wszystkim chodzi najlepiej wytłumaczy wam autor Andrzej Tucholski na swoim blogu we wpisie „Autorzy polecają autorów (zgłoszenia Share week 2016)”.W mojej pierwszej trójce, tej zgodnej z regulaminem akcji, ex aequo znalazły się blogi:
To kulinarny pamiętnik pisany na cztery ręce przez dwie autorki – Kasię i Agę. Odkryłam go niedawno i wpadłam jak śliwka w kompot. Łapię się na tym, że w ciągu dnia wypatruję ich kolejnych, nowych wpisów. Dziewczyny piszą lekko, zabawnie. Hipnotyzują słowem, bo na blogu zdjęć nie ma. Od czytania nabiera się apetytu nawet jeśli właśnie wstało się od suto zastawionego stołu. Bardzo w stylu „Kitchen Diaries” Nigela Slatera. Jak dla mnie perełka w polskiej blogosferze kulinarnej.
Marta z „Leniwej Niedzieli” również ma dar zaostrzania apetytu. W tym przypadku za sprawą cudnych zdjęć, od których patrzenia można dostać ślinotoku. Autorka dzieli się przepisami, poradami o prowadzeniu własnego ogródka warzywnego (!!)  jak i relacjami z dalekich, egzotycznych podróży. Warto zaglądać!
To blog restauracyjno-podróżniczy. Znajdziemy tu recenzje restauracji, nie tylko w Polsce, ale również za granicą, relacje z podróży, a także ciekawe i nie raz odważne teksty. Magda i Jacek, autorzy bloga, piszą ciekawie, a ich recenzje lokali bywają pomocne. Zwłaszcza gdy wybieramy się do nieznanego nam miasta.

A że nie jestem w stanie poprzestać w tym miejscu - dopisałam drugą, i trzecią trójkę.

Druga trójka:

Ewelinę znam osobiście od dawna. To pełna energii dziewczyna, która zaraża optymizmem wszystkich dookoła. Robi piękne zdjęcia, dobrze gotuje i ciekawie pisze. Warto zaglądać!

Chefs Hands to nowy koncept, dopiero raczkuje. To blog pokazujący życie szefów kuchni, od kuchni. Na razie pojawiły się dwa wywiady – z Luizą Trisno z „Ramen Girl” oraz Agatą Wojdą z „Opasłego Tomu”. Czekam na więcej!

Na blog Ani z Gdańska zaglądam od dawna. Fajne przepisy, ładne zdjęcia i ciekawe teksty, a także fajny cykl ”a w … lubię …” gdzie autorka dzieli się swoimi zachwytami.  To dzięki niej poznałam Dzienniki Stołowe, które automatycznie wylądowały w pierwszej trójce.

I trzecia trójka:

Jak sama nazwa wskazuje, to blog o winny. Autorzy piszą ciekawie o winie i winnych podróżach. Nie brakuje ciekawych opowieści z odwiedzanych winnic w Polsce i za granicą, a także relacji z degustacji. Sami ostatnio zamienili się w prowadzących spotkanie, niestety nie udało mi się w nim wziąć udziału. Może następnym razem.

Z przyjemnością zaglądam również na blogi podróżnicze. Na  „Dużych podróżach” znalazłam dużo ciekawych relacji, porad okołopodróżniczych, ale także fotograficznych.

Na „Adamant Wanderer”, Polki mieszkającej obecnie w Austrii, oprócz ciekawych przewodników po różnych zakątkach świata, znajdziemy sporo przepisów kulinarnych.

To teraz wiecie już co czytam, pokrywa się choć trochę z waszymi ulubionymi blogami?1 komentarz:

  1. Fajnie, że wzięłaś udział w Share Week :) Ja też planuję u siebie wpis. Z podanych przez Ciebie blogów znam tylko Leniwą Niedzielę. Chętnie zajrzę do pozostałych.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. Jeśli komentujesz anonimowo będzie mi miło jak pozostawisz swoje imię :) Wszystkie wpisy są moderowane, dlatego nie martw się jak nie pojawi się on od razu. Jeśli masz pytania czy sugestie nie krępuj się pytaj :)

Instagram