Rioja & TapasW sobotni karnawałowy wieczór Winicjatywa i Bar Cenzura zaprosili na smakowanie win z hiszpańskiego regionu Rioja w towarzystwie tradycyjnych tapasów. Za niewielką opłatą można było próbować wielu win, od pospolitych nadających się co najwyżej do bigosu do tych znakomitych, wartych większej uwagi. 

Przy tak sporej liczbie win do próbowania, zawrót głowy był nieunikniony. Najbardziej zapadły mi w pamięci dwie butelki Altarivs Crianza Rioja 2001 oraz Casa Primicia "T" Tempranillo Rioja DOCa 2008.

Do wina serwowano tradycyjne tapasy: oliwki i kapary w czosnkowej marynacie z pieczoną papryką, krewetki z sosem tysiąca wysp, kalmary na ostro z sosem alioli, bocadillos, czyli smakowite kanapki na hiszpańska modłę, grillowany kurczak z harissą, pulpeciki wieprzowe w aromatycznym sosie pomidorowym czy chorizo z czerwoną papryką i brandy.

Tło muzyczne z fajnymi chilloutowymi dźwiękami serwowała DJ-ka Gama. Kto nie był niech żałuje. Było smacznie, ciekawie i wesoło. Oby więcej takich fajnych spotkań w miłym towarzystwie.

Więcej zdjęć tradycyjne na fanpage'u na Facebooku.

*zdjęcia zrobione przy pomocy Ipod'a Touch 5G

Instagram