Kiermasz Winicjatywy (fotorelacja)


 W minioną niedzielę wpadłam na parę chwil na świąteczny kiermasz Winicjatywy na warszawskiej Pradze. Można było popróbować win od kilkunastu importerów (i kupić to co przypadnie do gustu) czy wziąć udział w warsztatach winnych i kulinarnych.


Wzięłyśmy udział w dwóch – o tym jak dobierać wino do potraw wigilijnych z Wojtkiem Bońkowskim oraz o włoskiej kuchni na Boże Narodzenie z Marco Ghia (Akademia Kulinarna Whirlpool). Spróbowałyśmy kilkadziesiąt win i obie uznałyśmy jednogłośnie że polskie nam najbardziej smakowało. To było moje kolejne odkrycie po winnicy Płochockich. A chodzi o winnice Dziedzic, której właścicielką jest przesympatyczna p. Monika. Jej białe wino Sey Sey jest mocno wytrawne (tak lubię) i bardzo orzeźwiające. Co prawda mamy środek zimy, a one pasowałoby bardziej do letniej i leniwej kolacji na tarasie, myślę że będzie fajnie pasować do Wigilii. 

Sam kiermasz był świetnie przygotowany organizacyjne. Bez problemu można było trafić na miejsce dzięki strzałkom (Soho Factory jest całkiem spore). w środku było przestronnie, i nie za duszno. Wielki plus za to, że wybrane wina kupowało się na końcu w jednym miejscu, i można było płacić kartą (!). Wojtku, dziękujemy za świetną imprezę i czekamy na następne. 

Wojtek Bońkowski, WinicjatywaMarco Ghia, Akademia Kulinarna Whirlpool

Więcej zdjęć na fanpage'u Noża i Widelca na Facebooku

Instagram