Wino, pyszne jedzenie i … kwiaty. Idealny zestaw na majówkę

Zestawy Wine & Roses i Ma Passion

Nastrój i samopoczucie podczas pandemii można poprawić sobie na wiele różnych sposobów. Zaległą książką, serialem na Netlfixie, albo … dobrym jedzeniem, winem i pięknymi kwiatami. Dużo zachodu – pomyślicie. To prawda. Najpierw trzeba by było coś ugotować (albo zamówić z restauracji), dobrać i zamówić wcześniej wino, a w jeszcze innym miejscu kwiaty. Komu by się chciało. Ale ... wróć. Możesz wszystkie te trzy rzeczy zamówić przy pomocy jednego telefonu. Niemożliwe? Nic bardziej mylnego.

(Jeśli czytacie ten wpis na innej stronie niż moja – uszanujcie moją pracę i zamknijcie ramkę lub przejdźcie bezpośrednio na bloga. Bardzo dziękuję!)

Jeden z najbardziej klimatycznych sklepów z winami Wine & Roses wyszedł naprzeciw takim zachciankom. Wino i kwiaty z kwiaciarni Dos Gardenias, to ich codzienna oferta, a więc aby spełnić trzeci warunek do współpracy zaprosili firmę cateringową Ma Passion. Do wyboru jest aż pięć zestawów różnej wielkości i z innym menu. Te co budzą najwięcej emocji to Randka, Wielka Uczta i Celebracja. Są też zestawy Codzienny i Wege.

Miałam okazję przetestować jeden z zestawów – Wielką Ucztę. W menu znalazły się kotleciki z pieczarek portobello z dodatkiem sosu z wędzonej papryki (bardzo chrupiące a ten sos, ach!), pierogi z policzkami wołowymi kapustą, imbirem, szczypiorem i wędzoną śmietaną (będą mi się śnić po nocach, a śmietana wędzona obłędna!), kurczak po koreańsku z pak choi i sosem sojowym (kurczak delikatny a pak choi chrupiący i dodający zwiewności) oraz surówka czerwonej kapusty, jabłek, orzechów, pietruszki i pestek dyni (super!).

Zestawy Wine & Roses i Ma Passion

A do tego świetny niemiecki Riesling (a jakże!) z Hesji Nadreńskiej H4 Tafelstein z Weingut Götz. Pyszne, orzeźwiające wino z cytrusowymi nutami. Dobranie wina do takiego setu, było dla dziewczyn – Karoliny i Marty – nie lada wyzywaniem. A więc ogromny szacunek, bo wino sparowało się bardzo dobrze z każdym daniem. Jeśli miałabym wskazać, z którym najlepiej – to z kurczakiem. Pewnie dlatego, że był przyrządzony na azjatycką nutę. A rieslingi lubią się z taką kuchnią.

Wszystko oczywiście było pięknie zapakowane w ładne papierowe, nadające się do recycklingu, opakowania.

Jak zamówić zestawy Wine & Roses x Ma Passion?
Dostawy są realizowane dwa razy w tygodniu. W czwartek do 12:00 zamawiacie, aby cieszyć się ucztą w piątek. W poniedziałek do 12:00 – jeśli chcecie celebrować we wtorek. 

Co, jeśli nie damy rady zjeść wszystkiego na raz?
Dania przepakowujemy z papierowych pojemników (nie chcecie przecież, aby smak papieru przeszedł do dań), najlepiej do ceramicznych misek lub szklanych pojemników. Wstawiamy do lodówki. Dania odgrzewamy najlepiej w piekarniku (dolna i górna grzałka, 200°C) przez jakieś 10-12 minut. Nie stracą na jakości.

Idealny pomysł na majówkę
Zestaw Wine & Roses x Ma Passion to świetny pomysł, aby celebrować nadchodzącą majówkę, jako alternatywa do wszechobecnego grillowania. Pogoda niepewna, a i też nie kazdy ma grilla w domu. Zresztą nie sprzedają węgla. 

Więcej informacji o zestawach i możliwościach zamówienia znajdziecie na stronie Wine & Roses na Facebooku.    
                                                                                                                                      
Wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem Wine & Roses.
Mój zestaw to pomniejszona wersja Wielkiej Uczty + kwiaty z zestawu Celebracja.
Nie wszystkie zestawy zawierają kwiaty, ale wszystkie mają wino. 

Zestawy Wine & Roses i Ma Passion
kotleciki z pieczarek portobello z dodatkiem sosu z wędzonej papryki 

Zestawy Wine & Roses i Ma Passion
pierogi z policzkami wołowymi kapustą, imbirem, szczypiorem i wędzoną śmietaną

Zestawy Wine & Roses i Ma Passion
kurczak po koreańsku z pak choi i sosem sojowym 

Zestawy Wine & Roses i Ma Passion
surówka czerwonej kapusty, jabłek, orzechów, pietruszki i pestek dyni

Instagram