Bruschetta. Ricotta + konfitura z borówek

bruschetta, ricotta, borówki

Na straganach pojawiły się już pierwsze borówki. Co prawda, jeszcze nie polskie, ale to już kwestia najwyżej kilku tygodni. Potwierdzą to moi znajomi z zaprzyjaźnionego gospodarstwa pod Warszawą, którzy mają plantację tych słodkich i pysznych owoców.
Są one świetne na surowo (przy pisaniu tego posta zjadam już całe pudełko), można ich użyć do słodkich wypieków, a nawet zrobić konfiturę. Tak, konfiturę. Taką jak robią Karolina z bratem w gospodarstwie ogrodniczym Vaccinum w okolicy Błonia. Można ją wyjadać prosto ze słoika (wierzcie mi nie oprzecie się) lub przygotować inne smakołyki.

Na prośbę Karoliny wymyśliłam kilka przepisów z nią w roli głównej. Dziś pierwszy pomysł – na bruschettę z ricottą i konfiturą. Do ricotty, która sama w sobie jest delikatnie słodkawa, dodałam trochę startej skórki z cytryny i esencję waniliową, na to nałożyłam konfiturę i powstała pyszna kanapka, idealna na śniadanie lub podwieczorek.

(Jeśli czytasz ten wpis na innej stronie niż moja – uszanuj moją pracę i zamknij ramkę lub przejdź bezpośrednio na bloga. Bardzo dziękuję!)

Bruschetta z ricottą i konfiturą z borówek


Potrzebne składniki:
(na 2 kromki)
60 g ricotty
¼ łyżeczki skórki z cytryny
½ łyżeczki esencji waniliowej
2 kromki chleba
2 łyżeczki konfitury z borówek „Słodki owoc”*
kilka świeżych borówek do dekoracji
2 listki mięty do dekoracji

Przygotowanie:
  1. W miseczce mieszamy ricottę, utartą skórkę z cytryny i esencję waniliową. 
  2. Kromki chleba opiekamy w tosterze lub na patelni. 
  3. Smarujemy przygotowaną wcześniej ricottą, na nią dodajemy konfiturę. 
  4. Dekorujemy świeżymi borówkami i miętą.

bruschetta, ricotta, borówki

borówki, vacciunum, konfitura, słodki owoc

*Konfitura z borówek „Słodki owoc” z gospodarstwa ogrodniczego Vaccinium powstaje bez użycia cukru, substancji żelujących czy konserwantów, a pasteryzowana jest w wysokiej temperaturze. Ma intensywny smak i kolor. Świetna dla wszystkich nie tylko na diecie, nadaję się dla diabetyków i nie zawiera glutenu. Słoiki z tą pyszną konfiturą możecie kupić poprzez popularne i działające kooperatywy spożywcze (m.in. Południową, Żoliborz czy Grochów)  lub bezpośrednio u producenta (dowożą do klienta w obrębie Warszawy).

Szczegóły:
Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze Vaccinium
ul. Sosnowa 3, Błonie, 05-505 Prażmów
tel. 691 739 950
slodkiowoc1[at]gmail.com

Wpis powstał we współpracy z Gospodarstwem Vaccinium. 

Instagram