Kurczę pieczone


soczysta pierś kurczaka pieczona w ziołach

Mało mnie tu. Wiem. Brakuje czasu na gotowanie. Choć serce wyrywa się by pisać, to ciało odmawia posłuszeństwa. Dużo pracy i wieczne zmęczenie nie pozwala mi być tu regularnie. Choćbym bardzo chciała.
Wiele pomysłów na fajne tematy na razie ląduje w tzw. szufladzie, mam nadzieję, że uda mi się powoli je z niej wyjmować.
Za mną cudowny wyjazd wakacyjny do Hiszpanii, gdzie naładowałam baterie. Dużo pysznego jedzenia. Świetne knajpy polecone przez znajomych. Kilka niewypałów. Życie. Wspomnienia się spisują. 
Jeśli już staje przy kuchni to są to dania, które nie wymagają zachodu. Takie przepisy jak dziś na soczystą pierś kurczaka pieczoną zaledwie pół godziny są na wagę złota. Nie dość, że robi się praktycznie samo to pasować będzie tak do wielu rzeczy – na kanapkę, do sałatki, do makaronu. Podjadane samo, gdy jeszcze nie wystygło. Takie najsmaczniejsze. 
PS. Indyka też tak możecie zrobić. 


(Jeśli czytacie ten wpis na innej stronie niż moja – uszanujcie moją pracę i zamknijcie ramkę lub przejdźcie bezpośrednio na bloga. Bardzo dziękuję!)

Soczysta pierś kurczaka w ziołach


Potrzebne składniki:
2 piersi z kurczaka zagrodowego
1 łyżeczka miksu suszonych ziół
1 łyżeczka suszonej czerwonej papryki
solidny chlust (albo dwa) oliwy z oliwek
sól do smaku

Przygotowanie:

  1. Rozgrzewamy piekarnik do 200 st C. (Górna i dolna grzałka, i najlepiej funkcja parowania)
  2. Mieszamy zioła i paprykę z oliwą, aż zrobi się pasta.
  3. Piersi kurczaka myjemy i osuszamy papierowym ręcznikiem.
  4. Solimy po obu stronach.
  5. W naczyniu żaroodpornym układamy kurczaka, przy pomocy pędzelka smarujemy mięso marynatą z obu stron. Wkładamy do piekarnika na max. 30 minut. I gotowe. 

Można mrozić. Później będzie, jak znalazł. Na czarną godzinę. 

Instagram