Taste of London Winter


Kilkaset stoisk z produktami – sery, wina, wędliny, słodkości etc., kilkadziesiąt restauracji i ich szefów kuchni, warsztaty i pokazy. Na cztery dni Tobacco Dock zamieniło się w wielki festiwal kulinarny. Będąc w Londynie nie mogłam tego przegapić.Udało mi się zobaczyć jak Scott Hallsworth (Korobuta) przyrządza na grillu przepiórkę i jej spróbować (Choć ta, którą dostaliśmy, była surowa w środku), obejrzeć pokaz portugalczyka Nuno Mendesa, którzy pokazywał nam jak przyrządzić policzki wieprzowe vindaloo. Szło mu raczej chaotycznie i nie miał niczego ciekawego do powiedzenia.  Ale mam chociaż z nim fotkę.

Ale …

W porównaniu do naszych polskich targów, festiwali etc. to była dość droga impreza. Za wszystko trzeba było płacić – za wstęp (20 funtów), za każde danie z restauracji (minimum 5 funtów), na każdym stoisku za produkty. Niewiele można było spróbować bez płacenia.


Chef Cyrus Todiwala

Chickpea Xacutti in Pao - Ciecierzyca z curry z GOA, przyrządzone przy użyciu 20 przypraw i pieczonego kokosa, podane z bułką (Chef Cyrus Todiwala) Chef Scott Hallsworth


Chef Nuno Mendes

Chef Nuno Mendes

Instagram