Sałatka: Bulgur + bób + rzodkiewka

sałatka, bób, bulgur, rzodkiewka, zioła

Kilka dni nad polskim morzem. Podróż sentymentalna po dwudziestu kilku latach. Ludzi sporo jak przystało na pełnię sezonu. Mimo, to przyjemnie. Świetny odpoczynek przed nowymi wyzwaniami, które czekają w nowej pracy. Bałtyk ma swój urok, choć woda zimna i jej czystość pozostawia wiele wątpliwości. Piasek i widoki są cudowne.
Dziś mam dla was przepis na sałatkę z kaszą bulgur z bobem, rzodkiewką i świeżymi ziołami. Bób niestety już się kończy. Może jeszcze go gdzieś znajdziecie.


(Jeśli czytacie ten wpis na innej stronie niż moja – uszanujcie moją pracę i zamknijcie ramkę lub przejdźcie bezpośrednio na bloga. Bardzo dziękuję!)

Sałatka z kaszy bulgur z bobem i rzodkiewką 


Potrzebne składniki:
(na 8-10 osób)
300 g kaszy bulgur
1 chlust oliwy z oliwek
900 ml bulionu warzywnego
200 g bobu
6-7 rzodkiewek
½ pęczka koperku
kilka gałązek mięty
2 duże chlusty (albo trzy) oliwy z oliwek
1 chlust octu z białego wina
sól i pieprz do smaku
50 g fety (opcjonalnie)

Przygotowanie:
  1. Zaczynamy od przygotowania kaszy bulgur. Kaszę płuczemy i odstawiamy na sitku aż obcieknie woda. W garnku podgrzewamy oliwę, dodajemy kaszę, mieszamy i dusimy przez chwilę. Zalewamy bulionem i doprowadzamy do wrzenia.
  2. Dusimy na średnim ogniu aż ziarna spęcznieją. Zmniejszamy temperaturę i przykrywamy garnek. Gotujemy przez ok. 15-18 minut aż kasza wchłonie bulion.
  3. Zdejmujemy z kuchenki, podnosimy pokrywkę nakładamy papierowy ręcznik i kładziemy pokrywkę z powrotem. Odstawiamy na 20 minut. Po tym czasie mieszamy i pozostawiamy do ostygnięcia.
  4. W międzyczasie gotujemy do miękkości bób w osolonej wodzie. Ostawiamy do przestygnięcia i obieramy. Dodajemy do kaszy.
  5. Zioła – koperek i miętę drobno siekamy, rzodkiewkę kroimy na plasterki. Mieszamy z bulgurem. Skrapiamy oliwą i octem winnym. Możemy dodać na wierzch pokruszoną fetę.

sałatka, bób, bulgur, rzodkiewka, zioła

sałatka, bób, bulgur, rzodkiewka, zioła

Instagram