Tamaryndowy kurczak stir-fry. Shitake, groszek cukrowy i dymka.

kurczak, stir-fry, tamarynd

Środowy babski wypad na miasto. Do ulubionego sklepu. Kilka łupów do zdjęciowej szafy. Potem lunch w azjatyckiej knajpce na Szpitalnej (tej po lewej, z czerwonym szyldem). Całkiem niezłe chrupiące pierożki i bardzo dobra wołowina z woka z warzywami. Nie leżała na żołądku. Ciekawe dodatki – pomidor i seler naciowy. Do wypróbowania w domu. Czysta toaleta, to przecież wizytówka restauracji. Jak nie dbają o to, dość ważne, miejsce, to strach pomyśleć co może dziać się na kuchni. 
Pozostawiam Was w azjatyckim klimacie z przepisem na kolejną wariację na stir-fry z kurczakiem. Tym razem w sosie tamaryndowym. Jako dodatki możecie dać co Wam w duszy śpiewa, ale mi pasowały grzyby shitake, groszek cukrowy (ten grubszy i pulchniejszy uwielbiam podwójnie) i marchewka dla kontrastu kolorystycznego. Dużo chilli i pieprzu. Pycha. Lubię pikantność.


Stir-fry z kurczaka z warzywami w tamaryndowym sosie
(przepis własny)

Potrzebne składniki:
piersi kurczaka zagrodowego
grzyby shitake
groszek cukrowy
młoda dymka
marchewka
chilli
czosnek
imbir
olej roślinny
marynata:
sos sojowy jasny
wódka
sos tamaryndowy:
pasta tamaryndowa
sos sojowy jasny
cukier
mąka ziemniaczana lub kukurydziana
woda

kurczak, tamarynd, stir-fry

kurczak, stir-fry, tamarynd

kurczak, stir-fry, tamarynd


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. Jeśli komentujesz anonimowo będzie mi miło jak pozostawisz swoje imię :) Wszystkie wpisy są moderowane, dlatego nie martw się jak nie pojawi się on od razu. Jeśli masz pytania czy sugestie nie krępuj się pytaj :)

Instagram