Jak zrobić naleśniki do kaczki po pekińsku (krok po kroku)


kaczka, naleśniki, por, ogórek, hoisin

Kaczka po pekińsku to klasyka, którą znajdziemy w wielu chińskich restauracjach. Tak samo jak jej „siostrę” crispy duck. Obie podawane są z naleśnikami, cienko pokrojonym ogórkiem i porem oraz sosem hoisin. Różnią się sposobem przyrządzenia (to zapewne ściśle chronione przepisy) i serwowania (pierwszą serwuje się pokrojoną w plastry, natomiast drugą – poszarpaną na drobne kawałki). Niestety w polskich restauracjach w przeważającej większości to spora inwestycja.

Ucztę w stylu kaczki po pekińsku w prosty sposób przyrządzimy w domu. Mięso możemy upiec z aromatycznymi przyprawami (przepis znajdziecie w jednym z moich pierwszych wpisów na blogu Kaczka aromatyczna (klik!), a sos hoisin dostaniemy w wielu sklepach z orientalną żywnością. Naleśniki można kupić mrożone, ale o ile więcej frajdy będzie jak je sami zrobimy. Dlatego dziś przepis krok po kroku na naleśniki do kaczki. 


Są bardzo proste w przygotowaniu. Potrzebne nam będą mąka pszenna, gorąca woda i olej sezamowy. Ciasto bardzo szybko się zagniata, a później rozwałkowuje. Potem tylko kilka chwil na patelni i gotowe. Co ważne, nie sklejają się i można je zamrozić.

Kaczka jak po pekińsku to idealne danie na małe przyjęcie. Naleśniki i marynatę do kaczki możecie zrobić dzień wcześniej. W dniu podania wystarczy już tylko upiec mięso, pokroić ogórka i pora (białą część), wlać sos hoisin do miseczek i podgrzać w parniku naleśniki.

(Jeśli czytasz ten wpis na innej stronie niż moja, uszanuj moją pracę i zamknij ramkę. Bardzo dziękuję!)

Naleśniki do kaczki po pekińsku


Potrzebne składniki:
(na 24 naleśniki)
360 g mąki pszennej
500 ml wrzącej wody
4 łyżki oleju sezamowego (2 do ciasta, 2 do smarowania)
3 szczypty soli

Przygotowanie:

Zaczynamy od zagotowania wody w czajniku. Do miski wsypujemy mąkę. Dodajemy olej sezamowy i przyprawiamy solą. Mieszając przy pomocy pałeczek lub łyżki stopniowo dolewamy gorącą wodę. Odstawiamy na bok na kilka minut zanim wyrobimy ciasto. Nie chcemy się przecież poparzyć. Zagniecione ciasto formujemy w kulkę, przykrywamy wilgotną ścierką i odstawiamy na 1 godzinę aby odpoczęło.

naleśniki, kaczka

Po tym czasie dzielimy ciasto na połowę. Z każdej z nich formujemy walec. Ciasto dzielimy na podobnej wielkości 12 części i łączymy w pary. Dwa skrajne kawałki mogą być ciut mniejsze od pozostałych, więc warto je razem zestawić.

naleśniki, kaczka

Z każdego kawałka formujemy palcami płaskie kulki. Kładziemy jeden na drugim, uprzednio smarując pomiędzy olejem sezamowym. Przyciskamy razem i rozwałkujemy na cienkie, jak nam się uda, okrągłe naleśniki.

naleśniki, kaczka


naleśniki, kaczka



Smażymy na suchej patelni, po jednej i drugiej stronie. Trwa to bardzo krótko, nie należy odchodzić od patelni. Gdy zobaczymy, że ciasto w środku przestaje być surowe (tzn. zmienia kolor na ciemniejszy), należy szybko przewrócić na drugą stronę. Po kilkunastu sekundach możemy zdejmować z patelni. Gdy naleśniki lekko przestygną, można je ostrożnie oddzielić od siebie.

naleśniki, kaczka

Naleśniki odgrzewamy w parowniku tuż przed podaniem. Możemy je spokojnie również zamrozić.

kaczka, cynamon, czosnek

kaczka, naleśniki, por, ogórek, hoisin

kaczka, naleśniki, por, ogórek, hoisin



Instagram